Your Page Title

PRZEWODY

WENTYLACYJNE
PEFLEX

Podstawowym elementem systemu wentylacji PEFLEX® są przewody wentylacyjne PEFLEX® wykonane z pierwszo gatunkowego tworzywa PE-HD. Dwuwarstwowa rura wentylacyjna PEFLEX® przeznaczona jest do rozprowadzania świeżego i usuwania zużytego powietrza w domu i służy do łączenia skrzynek rozprężnych ze skrzynkami rozdzielczymi.

W celu dodatkowej ochrony gładka wewnętrzna warstwa posiada dodatki bakteriobójcze, grzybobójcze i antystatyczne. Przewody PEFLEX występują w dwóch wariantach: Standard oraz Spectra 1000.

Dostępne w trzech średnicach: Ø50, Ø75 lub Ø90 mm

wysoka
udarność

Ag, Cu, +

produkt
antygrzybiczny

produkt
antybakteryjny

antystatyk

atest
PZH

PEFLEX STANDARD

PEFLEX SPECTRA 1000

Właściwości

bakteriobójcze i grzybobójcze

Ponad 99% ochrony mikrobiologicznej!

Wentylacja mechaniczna odpowiada za ciągły napływ do domu świeżego zewnętrznego powietrza oraz usuwanie powietrza zużytego, dzięki czemu zapewnia bezpieczne i zdrowe warunki do życia wszystkich domowników. 

Jak jednak sprawić, aby system wentylacji zapewniał najwyższe standardy pracy przez wiele lat swojej eksploatacji?

 Rozwiązaniem jest zastosowanie przewodów wentylacyjnych PEFLEX z nowatorską powłoką Spectra 1000 posiadającą potwierdzone w badaniach laboratoryjnych własności bakterio i grzybobójcze, które gwarantują brak rozwoju drobnoustrojów w instalacjach wentylacyjnych przez długie lata.

Redukcja bakterii w przewodach PEFLEX Spectra 1000

Stopień redukcji bakterii po 24 godzinach kontaktu z warstwą wewnętrzną rury

Skuteczność ograniczenia wzrostu grzybów w przewodach PEFLEX Spectra 1000

Badania właściwości grzybostatycznych tworzywa w teście 28-dniowym

Bakteriobójcza powłoka
wewnętrzna

30 lat gwarancji

Fosforyzujące w świetle UV wewnętrzna ścianka rur PEFLEX wykonana jest z całości z materiału antybakteryjnego i antygrzybiczego, który zabezpiecza ją przed rozwojem na jej powierzchni drobnoustrojów. Dodatki srebra, miedzi i innych związków aktywne mikrobiologicznych zapewniają w praktyce bezterminowe działanie powłoki Spectra 1000, która posiada 30-letnią gwarancję skuteczności. Spectra 1000 uznawana jest za najlepszy dodatek bakteriobójczy do przewodów wentylacyjnych na rynku!

PEFLEX Spectra 1000
vs. Standard

Kanały wentylacyjne PEFLEX występują w dwóch wariantach różniących się wyłącznie własnościami wewnętrznej powłoki:

zielone przewody Standard posiadają dodatki bakteriostatyczne i grzybostatyczne zapewniające podstawową ochronę mikrobiologiczną.
szare rury Spectra 1000 z powłoką zapewniającą bardzo wysokie właściwości bakteriobójcze oraz jako jedyna na rynku przebadane właściwości grzybobójcze sięgające 100%.

Porównanie redukcji bakterii w przewodach wentylacyjnych PEFLEX

Dodatki antystatyczne

gładkiej powłoki wewnętrznej

Duże doświadczenie w branży pozwoliło nam stworzyć rurę łączącą idealny kompromis między gładkością warstwy wewnętrznej zachowującą małe opory przepływu powietrza i brak osadzania się zabrudzeń, a prawie niewyczuwalnymi karbami, które wygłuszają szum powietrza i zapewniają wysoką elastyczność przewodów wentylacyjnych.
Aby zachować najwyższą higieniczność całego układu wentylacyjnego w domu, warstwa wewnętrzna posiada dodatki antystatyczne, które ograniczają osiadanie i gromadzenie się kurzu w rurach.

Wysoka wytrzymałość

Ponad 800N odporności na ściskanie!

Przewody wentylacyjne PEFLEX mają nawet ponad dwukrotnie większą wytrzymałość obwodową od innych rur dostępnych na rynku!

Wysoka wytrzymałość zapewnia bezpieczny montaż instalacji, bez obaw o ewentualne uszkodzenia jej w trakcie wykańczania budynku oraz przez wiele lat jej eksploatacji. Pozwala również na montaż kanałów w posadzkach i stropach budynków oraz bezpośrednie zalewanie betonem.

Wysoka elastyczność

oraz brak pamięci kształtu

Każdy, kto chociaż raz montował instalację rekuperacji zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest elastyczność przewodów na komfort ich montażu. Odpowiedni skład tworzyw sztucznych, proporcje grubości ścianek rury oraz odpowiednia szerokość garbów pozwalają na wykonywanie w razie potrzeby ostrych zakrętów przewodów PEFLEX.

Bardzo ważną cechą rur PEFLEX jest również brak pamięci kształtu, który ułatwia prowadzenie długich i prostych odcinków zaraz po rozwinięciu przewodu z rolki.

Najwyższej jakości surowce

Gwarancja najwyższej klasy przewodów

Kanały wentylacyjne PEFLEX są tworzone z najlepszego, precyzyjnie wyselekcjonowanego tworzywa sztucznego pierwszego gatunku, które spełnia najściślejsze kryteria jakościowe. Dzięki temu, każdy wyrób nie tylko odznacza się wyjątkową wytrzymałością, ale również gwarantuje, że każda partia produkcyjna jest utrzymana w najwyższych standardach jakości.

Dodatkowo, dla pełnego bezpieczeństwa Twojej rodziny szara rura PEFLEX Spectra została wykonana z materiałów w 100% bezhalogenowych!

Atest higieniczny PZH

Zaufaj tylko sprawdzonym produktom

Przewody wentylacyjne PEFLEX posiadają atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny, który potwierdza bezpieczeństwo stosowania ich w domowych systemach wentylacyjnych.

Łatwe docinanie
"na wymiar"

dedykowanym nożykiem PEFLEX

PEFLEX to nie tylko system wentylacyjny, ale i również narzędzia ułatwiające pracę montera. Z pomocą zaprojektowanego specjalnie pod karbowane rury o średnicy 50, 75 i 90 mm nożyka PEFLEX przycinanie przewodów elastycznych jest łatwiejsze, szybsze i co najważniejsze – dokładniejsze.

Szybki i prosty montaż

specjalnym uchwytem do rur PEFLEX

Dzięki dedykowanemu uchwytowi PEFLEX do przewodów wentylacyjnych wykonywanie instalacji jest jeszcze prostsze i szybsze. Specjalna konstrukcja uchwytu umożliwia montaż rur pod sufitem nawet przez jedną osobę, a zamykany klips gwarantuje, że rura nie wypnie się sama. Możliwość łączenia uchwytów razem pozwala również na montaż kilku rur obok siebie stosując mniejszą liczbę kołkowań lub wkrętów.

Trzy rodzaje średnic

w zależności od sposobu montażu

rura Ø50

Stosowana zazwyczaj w warstwie izolacji stropu, gdy nie przewidziano wcześniej instalacji wentylacyjnej i nie zwiększono standardowej grubości warstwy styropianu w posadzce.

rura Ø75

Pamiętaj! Zwiększ grubość styropianu w posadzce do minimum 8, a najlepiej 10 cm!

Najpopularniejsza średnica przewodów wentylacyjnych używanych w Polsce. Nadaje się zarówno do montażu w warstwie izolacji stropu, jak i do montażu w sufitach podwieszanych.

rura Ø90

Większa średnica rury pozawala przetransportować większą ilość powietrza na większą odległość. Stosowana najczęściej w dużych i rozłożystych instalacjach wentylacyjnych.

Trzy rodzaje średnic w zależności od sposobu montażu

rura Ø50

rura Ø75

rura Ø90

Stosowana zazwyczaj w warstwie izolacji stropu, gdy nie przewidziano wcześniej instalacji wentylacyjnej i nie zwiększono standardowej grubości warstwy styropianu w posadzce.

Pamiętaj! Zwiększ grubość styropianu w posadzce do minimum 8, a najlepiej 10 cm!

Najpopularniejsza średnica przewodów wentylacyjnych używanych w Polsce. Nadaje się zarówno do montażu w warstwie izolacji stropu, jak i do montażu w sufitach podwieszanych.

Większa średnica rury pozawala przetransportować większą ilość powietrza na większą odległość. Stosowana najczęściej w dużych i rozłożystych instalacjach wentylacyjnych.

Dobór ilości przewodów w zależności od ilości przesyłanego powietrza

Ilość przesyłanego powietrza, a tym samym jego prędkość ma kluczowe znaczenie pod kątem generowanych przez instalację oporów powietrza, a także ewentualnego szumu. Dlatego projektując instalację wentylacyjną należy odpowiednio przewidzieć ilość nitek poszczególnych przewodów wentylacyjnych, aby przy maksymalnych przepływach powietrza prędkość w rurach nie przekroczyła 3 m/s.

Maksymalne ilości przesyłanego powietrza w ㎥/h dla jednego przewodu wentylacyjnego

Dobór ilości przewodów

w zależności od ilości przesyłanego powietrza

Ilość przesyłanego powietrza, a tym samym jego prędkość ma kluczowe znaczenie pod kątem generowanych przez instalację oporów powietrza, a także ewentualnego szumu. Dlatego projektując instalację wentylacyjną należy odpowiednio przewidzieć ilość nitek poszczególnych przewodów wentylacyjnych, aby przy maksymalnych przepływach powietrza prędkość w rurach nie przekroczyła 3m/s.z

Previous slide
Next slide

Maksymalne ilości przesyłanego powietrza w m3/h dla jednego przewodu wentylacyjnego

Montaż kanałów wentylacyjnych
PE-FLEX w warstwie izolacji stropu

Montaż kanałów wentylacyjych PEFLEX w warstwie izolacji stropu

Montaż kanałów wentylacyjych
PE-FLEX w podwieszanym suficie

Montaż kanałów wentylacyjych PEFLEX w podwieszanym suficie

STREFA ARCHITEKTA

Dobra instalacja zaczyna się od projektu! Dlatego powierz jej wykonanie specjalistom lub sam się nim stań, jeżeli posiadasz już doświadczenie w tej dziedzinie. Dzięki naszym wytycznym projektowym dowiesz się jak projektować najlepiej dopasowane systemy rekuperacji dla budynku, wykonawcy i użytkownika.

Strefa architekta to bezcenny zbiór wskazówek, wytycznych, norm i zasad projektowania instalacji wentylacji mechanicznych z odzyskiem ciepła.

STREFA
ARCHITEKTA

Zastosowane mufy z systemem KLIK posiadają wbudowane uszczelki, zapewniające wysoką szczelność połączenia, bez konieczności dodatkowego uszczelniania. Zastosowane mufy z systemem KLIK posiadają wbudowane uszczelki, zapewniające wysoką szczelność połączenia, bez konieczności dodatkowego uszczelniania.

PORADNIK ABC REKUPERACJI

Jeśli planujesz lub montujesz wentylację mechaniczną, koniecznie pobierz bezpłatny poradnik!

Kup bezpośrednio od producenta

Przewód wentylacyjny PEFLEX Standard

Przewód wentylacyjny PEFLEX Spectra

Nożyk do cięcia rur

Zestaw przejściówek

Scroll to Top