Your Page Title

system przewodów

peflex eps

System rozprowadzania powietrza PEFLEX EPS to innowacyjny sposób na połączenie wysokiej estetyki instalacji z szybkością montażu i doskonałą izolacyjnością przewodów wentylacyjnych.

System EPS został stworzony jako uzupełnienie systemu PEFLEX do dystrybucji powietrza w budynku. Jest więc nowoczesną alternatywą do stosowanych do tej pory przewodów sztywnych spiro i elastycznych kanałów flex, których używa się do łączenia rekuperatora ze skrzynkami rozdzielczymi oraz czerpnią i wyrzutnią.

większa
izolacyjność

odporny
na wilgoć

prosty
montaż

kompletny
system

przemyślana
budowa

tańszy niż
podobne systemy

atest
PZH

Rura

Uchwyt

Kolano

Nypel

Złączka

Kompletny system

do podłączenia rekuperatora

PEFLEX EPS to kompletny system do podłączenia rekuperatora z czerpnią i wyrzutnią oraz z skrzynkami rozdzielczymi. Przez zastosowanie wbudowanych kielichów nie wymaga stosowania dodatkowych złączek, czyniąc go tańszym od porównywalnych systemów na rynku.

Z jakich elementów składa się SYSTEM PEFLEX EPS?

Rura EPS PEFLEX Ø200/250 mm o długości 100 cm

ze zintegrowanym kielichem montażowym i ściankami o grubości 25 mm

Sztywny kanał wentylacyjny przeznaczony do rozprowadzania powietrza w systemach wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Wykonany jest w całości ze styropianu EPS o wysokiej gęstości 40 kg/m³, co zapewnia bardzo dobre właściwości izolacyjne przewodu na całej jego długości. Średnica wewnętrzna przewodu wynosi Ø200 mm, a zewnętrzna Ø250 mm. Długość sztywnego kanału wentylacyjnego wynosi 1000 mm

Kolano EPS PEFLEX 45° Ø200/250 mm

z możliwością łączenia dwóch sztuk tworząc kąt 90°

Lekkie i wytrzymałe kolano EPS 45° umożliwia wykonywanie łuków i zakrętów w instalacji wentylacyjnej. Zostało zaprojektowane w taki sposób, aby poprzez połączenie dwóch kształtek stworzyć kompaktowej wielkości kolanko o kącie prostym i promieniu 90°. Jego gładka powierzchnia wewnętrzna oraz specjalne wyprofilowanie minimalizują opory przepływającego powietrza na zagięciu instalacji. 

Złączka mufowa EPS PEFLEX Ø250 mm

zastępująca kielich montażowy i umożliwiający połączenie dwóch elementów systemu PEFLEX EPS

Złączka mufowa EPS służy do łączenia dwóch odcinków rury EPS PEFLEX, gdy chcemy wykorzystać odcięty wcześniej odcinek przewodu bez kielicha. Minimalizujemy dzięki temu odpadki oraz koszty całej instalacji. W ten sam sposób możemy połączyć odcięty kawałek rury z kolankiem. 

Nypel EPP PEFLEX Ø198 mm

do podłączenia kanałów elastycznych i stalowych o średnicy Ø200 mm

Nypel EPP wykonany jest z odpornego na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne spienionego polipropylenu, który posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne i jest odporny na wodę. Dzięki niemu można wykonać “ciepłe” połączenie bez spowodowania mostka cieplnego elementów systemu PEFLEX EPS i standardowych kanałów elastycznych flex oraz stalowych spiro o średnicy Ø200 mm.

Mufa Ø250 mm ze stali nierdzewnej

pozwalająca na podłączenie kratek czerpni/wyrzutni Ø250 mm

Mufa Ø250 mm wykonana jest z odpordnej na warunki atmosferyczne stali nierdzewnej i umożliwia podłączenie do bosego końca rury EPS PEFLEX czerpni i wyrzutni o średnicy Ø250 mm.

Uchwyt do rur i kształtek EPS

ułatwiający montaż całego systemu

Dedykowany uchwyt do systemu EPS pozwala w szybki i estetyczny sposób zamontować całą instalację. Do montażu rur stosuje się opaski zaciskowe, a wykorzystanie śrub dwugwintowych o różnej długości pozwala odsunąć kanały EPS od ściany lub sufitu. Uchwyt wykonany jest z tworzywa sztucznego i posiada dużą wytrzymałość oraz elastyczność.

Zalety systemu PEFLEX EPS

Nawet o 25% większa izolacyjność

i brak mostków cieplnych

Elementy systemu wykonywane są w całości ze styropianu EPS o wysokiej gęstości, co gwarantuje bardzo dobre własności izolacyjne. Wbudowane kielichy oraz systemowe złączki gwarantują ciągłość i szczelność izolacji oraz brak mostków cieplnych na całej długości instalacji wentylacyjnej.

EPS wykorzystany do produkcji przewodów PEFLEX EPS posiada nawet do 25% lepsze właściwości izolacyjne niż przewody izolowane wełną lub wykonane w całości z EPP.

Połączenie rur spiro z izolacją z wełny 30 mm

Połączenie kołnierzowe rury EPS

Odporne na wodę i wilgoć

i gwarancja trwałości przez wiele lat

Zapomnij o problemach z zamakaniem izolacji! Nasz system PEFLEX EPS, wykonany w całości z materiału o wysokiej odporności na wilgoć, czyli spienionego polistyrenu, gwarantuje nie tylko niezwykłą trwałość, ale również zachowanie stabilnych parametrów izolacyjnych na długi czas.

 

Zastosowanie innowacyjnego systemu wentylacyjnego PEFLEX EPS to gwarancja wysokiej jakości, na której możesz polegać. Odkryj nową jakość w dziedzinie wykonywania instalacji wentylacyjnych!

2 razy szybszy montaż instalacji

i nawet 8 razy niższa waga elementów systemu

Dzięki zastosowaniu materiału izolacyjnego oraz braku potrzeby stosowania dodatkowej izolacji, kanały wentylacyjne wykonane z EPS są wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem. Nie tylko zapewniają one optymalną izolację termiczną, ale również znacznie przyspieszają proces montażu, co pozwala zaoszczędzić czas i koszty.

Ponadto, ich niespotykana lekkość sprawia, że są one o wiele łatwiejsze w transporcie oraz montażu niż tradycyjne kanały stalowe izolowane wełną. Dzięki temu, instalacja wentylacyjna z kanałów EPS staje się nie tylko szybsza i bardziej efektywna, ale również wygodniejsza dla instalatorów.

Przemyślana budowa

zintegrowane kielichy i o 25% niższy koszt instalacji

Dzięki zintegrowanym kielichom system PEFLEX EPS, w przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań, nie wymaga stosowania dodatkowych drogich łączników zmniejszając liczbę potrzebnych elementów, co przekłada się na obniżenie kosztów materiałów nawet o 25%! Dodatkowo wbudowane kielichy pozwalają na szybkie i proste łączenie kształtek, co oznacza jeszcze niższą cenę wykonania instalacji. Dzięki temu, mimo swojej wysokiej jakości, system PEFLEX EPS jest bardziej opłacalny.

Zastosowanie precyzyjnych podziałek co 1 cm ułatwia cięcie i dostosowywanie elementów do potrzeb instalacji, a specjalnie zbudowane kolanka 45° pozwalają łatwo stworzyć kompaktowe kolano o promieniu 90°.

Dedykowany uchwyt

do montażu rur EPS

Nasz specjalnie zaprojektowany kompaktowy uchwyt to idealne rozwiązanie dla profesjonalistów zajmujących się montażem instalacji wentylacji z rekuperacją. Dzięki jego przemyślanej konstrukcji, łatwo i szybko wykonasz podłączenie rekuperatora z czerpnią i wyrzutnią oraz skrzynkami rozdzielczymi korzystając ze sztywnych izolowanych kanałów z EPS-u.

Optymalizuje on czas montażu, gwarantując jednocześnie najwyższą jakość wykonania. Nie czekaj dłużej i wybierz najlepsze rozwiązanie dla Twojej instalacji wentylacyjnej!

przepływu powietrza

Gładka powierzchnia wewnętrzna przewodów PEFLEX® EPS wpływa na zmniejszenie oporów przepływającego powietrza w porównaniu z przewodami izolowanymi typu flex, a tym samym zwiększa wydajność centrali wentylacyjnej i zmniejsza pobór energii.

z innymi systemami

Średnice systemu PEFLEX® EPS zostały dobrane w taki sposób, aby można było je łączyć zarówno z wentylacyjnymi kanałami stalowymi oraz elastycznymi flex o średnicy Ø200 mm z użyciem systemowego nypla EPP.

UNIWERSALNY montaż uchwytu PEFLEX do systemu EPS

Montaż do ściany lub sufitu betonowego za pomocą kołka rozporowego i śrub dwugwintowych. Montaż ten umożliwia regulację dystansu za pomocą doboru śruby dwugwintowej o odpowiedniej długości.

Bezpośredni montaż do ściany lub sufitu betonowego za pomocą kołka rozporowego i wkrętu. Pozwala on na szybszy montaż uchwytu ale bez możliwości regulacji dystansu.

Szybki i bezpośredni montaż do drewnianego elementu konstrukcyjnego za pomocą samego wkrętu do drewna (bez możliwość regulacji dystansu).

Montaż do ściany lub sufitu betonowego za pomocą kołka rozporowego i śrub dwugwintowych. Montaż ten umożliwia regulację dystansu za pomocą doboru śruby dwugwintowej o odpowiedniej długości.

Bezpośredni montaż do ściany lub sufitu betonowego za pomocą kołka rozporowego i wkrętu. Pozwala on na szybszy montaż uchwytu ale bez możliwości regulacji dystansu.

Szybki i bezpośredni montaż do drewnianego elementu konstrukcyjnego za pomocą samego wkrętu do drewna (bez możliwość regulacji dystansu).

STREFA ARCHITEKTA

Dobra instalacja zaczyna się od projektu! Dlatego powierz jej wykonanie specjalistom lub sam się nim stań, jeżeli posiadasz już doświadczenie w tej dziedzinie. Dzięki naszym wytycznym projektowym dowiesz się jak projektować najlepiej dopasowane systemy rekuperacji dla budynku, wykonawcy i użytkownika.

Strefa architekta to bezcenny zbiór wskazówek, wytycznych, norm i zasad projektowania instalacji wentylacji mechanicznych z odzyskiem ciepła.

STREFA
ARCHITEKTA

Zastosowane mufy z systemem KLIK posiadają wbudowane uszczelki, zapewniające wysoką szczelność połączenia, bez konieczności dodatkowego uszczelniania. Zastosowane mufy z systemem KLIK posiadają wbudowane uszczelki, zapewniające wysoką szczelność połączenia, bez konieczności dodatkowego uszczelniania.

PORADNIK ABC REKUPERACJI

Jeśli planujesz lub montujesz wentylację mechaniczną, koniecznie pobierz bezpłatny poradnik!

Kup bezpośrednio od producenta

Rura EPS PEFLEX

Kolano EPS PEFLEX

Złączka mufowa EPS PEFLEX

Uchwyt do montażu rur PEFLEX EPS

Scroll to Top