Your Page Title

Skrzynki

Rozprężne
Pe-Flex inox

Skrzynki rozprężne łączą od jednego do kliku przewodów wentylacyjnych z anemostatami nawiewnymi i wywiewnymi montowanymi w pomieszczeniach. Ich budowa obniża prędkość i hałas przepływającego przez nie powietrza. 

Cechą wyróżniającą skrzynki PEFLEX Inox jest ich wykonanie z bardzo trwałej, wytrzymałej i odpornej na różne warunki stali nierdzewnej. Dodatkowo wyposażone są w wygodne mufy przyłączeniowe do rur w systemie KLIK z wbudowaną uszczelką usprawniające montaż całej instalacji. 

Skrzynki rozprężne PEFLEX Inox dostępne są w standardowej wersji kątowej oraz przelotowej i kierunkowej (pod dysze dalekiego zasięgu), a także w niezliczonych wariantach, dzięki czemu można dopasować je do każdej sytuacji na budowie.

System
KLIK

ponad 90 wariantów

do systemu
Ø50 Ø75 Ø90

dla anemostatów
Ø 100, 125 i 160 mm

100% do
recyklingu

atest
PZH

kątowa

kierunkowa

przelotowa

Wybierz idealną skrzynkę
z ponad 90 dostępnych
wariantów

Systemowe mufy
na KLIK

KLIK oznacza szybko i szczelnie

System KLIK użyty w mufach umożliwia bardzo szybki montaż kanałów wentylacyjnych w skrzynkach za pomocą jednego ruchu, bez konieczności ręcznego zakładania uszczelek na rury i korzystania z specjalistycznych narzędzi. Dzięki zastosowaniu tego systemu, montaż jest łatwiejszy i szybszy, a rury są dodatkowo zabezpieczone przed samoistnym wypięciem się.

Montaż Kanałów wentylacyjnych
peflex®
w skrzynkach

1

Przed wprowadzeniem rury do mufy przyłączeniowej, należy użyć specjalnego nożyka PE-FLEX, aby przyciąć jej koniec na równo.

2

Dzięki zamontowanej w środku króćca uszczelce nie ma potrzeby nakładania jej jako osobnego elementu na przewód.

3

Przycięty kanał wentylacyjny należy wprowadzić do króćca skrzynki, aż do usłyszenia “klik!”

4

W ten sam sposób należy zamontować pozostałe przewody PE-FLEX® w skrzynce.

1

Przed wprowadzeniem rury do mufy przyłączeniowej, należy użyć specjalnego nożyka PE-FLEX, aby przyciąć jej koniec na równo.

2

Dzięki zamontowanej w środku króćca uszczelce nie ma potrzeby nakładania jej jako osobnego elementu na przewód.

3

Przycięty kanał wentylacyjny należy wprowadzić do króćca skrzynki, aż do usłyszenia “klik!”

4

W ten sam sposób należy zamontować pozostałe przewody PE-FLEX® w skrzynce.

Ponad 90 wariantów

Dobierz optymalnie do potrzeb

Metalowe skrzynki rozprężne PE-FLEX dostępne są praktycznie w każdej możliwej konfiguracji i umożliwiają zaprojektowanie oraz wykonanie instalacji idealnie dopasowanej do budynku. Trzy rodzaje skrzynek: kątowe, przelotowe i kierunkowe z możliwością podłączenia różnej ilości rur o trzech średnicach, a także różnej wielkości zaworów wentylacyjnych dają ogromną liczbę wariantów do wyboru.

Różne typy montażu

Idealne w każdej sytuacji

Skrzynki rozprężne PE-FLEX INOX posiadają obustronne uszy montażowe i dostosowane są zarówno do montażu podłogowego i podsufitowego. Uniwersalna budowa umożliwia również ukrycie ich pod posadzką oraz montaż w stropie i bezpośrednie zalanie betonem. Wersja przelotowa lub kierunkowa ułatwia również ścienny montaż skrzynek.

Wytrzymałe i trwałe

W całości wykonane ze stali
nierdzewnej

Stawiamy na jakość. Dlatego nasze puszki rozprężne PEFLEX INOX wykonane są w całości z grubej blachy nierdzewnej zapewniającej doskonałą wytrzymałość i odporność na różne warunki eksploatacyjne oraz trwałość na długie lata, a zgrzewana konstrukcja wraz z mufami z systemem KLIK utrzymuje wysoką szczelność całej instalacji.

Dowolna długość króćca

Bez dodatkowych przedłużek

Skrzynki rozprężne PEFLEX ze stali nierdzewnej standardowo posiadają króciec o długości 5 cm w wersji mufowej (do podłączenia ramki anemostatu) lub nyplowej (do przedłużenia). Oprócz tego możliwe jest również zamówienie
skrzynek z gotowym króćcem o długości do 40 cm, dzięki czemu nie ma potrzeby
dodatkowego przedłużania ich na budowie.

STREFA ARCHITEKTA

Dobra instalacja zaczyna się od projektu! Dlatego powierz jej wykonanie specjalistom lub sam się nim stań, jeżeli posiadasz już doświadczenie w tej dziedzinie. Dzięki naszym wytycznym projektowym dowiesz się jak projektować najlepiej dopasowane systemy rekuperacji dla budynku, wykonawcy i użytkownika.

Strefa architekta to bezcenny zbiór wskazówek, wytycznych, norm i zasad projektowania instalacji wentylacji mechanicznych z odzyskiem ciepła.

STREFA
ARCHITEKTA

Zastosowane mufy z systemem KLIK posiadają wbudowane uszczelki, zapewniające wysoką szczelność połączenia, bez konieczności dodatkowego uszczelniania. Zastosowane mufy z systemem KLIK posiadają wbudowane uszczelki, zapewniające wysoką szczelność połączenia, bez konieczności dodatkowego uszczelniania.

PORADNIK ABC REKUPERACJI

Jeśli planujesz lub montujesz wentylację mechaniczną, koniecznie pobierz bezpłatny poradnik!

Kup bezpośrednio od producenta

Skrzynki rozprężne metalowe

Skrzynki rozprężne plastikowe

Skrzynki rozprężne do nawiewnika szczelinowego

Zaślepki do zamykania króćców w skrzynce

Scroll to Top