Your Page Title

Akcesoria PEFLEX

Anemostaty

Anemostat z ramką montażową
Anemostat DVS z ramką montażową kolor biały

Anemostat to element instalacji wentylacyjnej, który służy do regulacji i rozprowadzania strumienia powietrza w pomieszczeniach. Może pełnić funkcję nawiewnika lub wywiewnika i jest częścią systemu dystrybucji powietrza w instalacjach wentylacji mechanicznej.

Designerskie anemostaty z serii DVSR i DVSER mają nowoczesny wygląd pasujący do współczesnych wnętrz domów, a kwadratowe zagięcia nadają im oryginalną formę. Wykonane są z blachy stalowej malowanej proszkowo na kolor biały (RAL 9016) z połyskiem. Obrotowy dysk pozwala na płynną regulację ilości przepływającego powietrza.

Dostępne średnice

100 mm

125 mm

160 mm

Nawiewniki
szczelinowe

Nawiewnik szczelinowy to rodzaj anemostatu, czyli elementu instalacji wentylacyjnej, który służy do wprowadzania powietrza do pomieszczenia poprzez wąskie szczeliny. Jest to szczególny typ nawiewnika, który umieszczony jest na ścianie lub suficie i pozwala na równomierne dystrybuowanie przepływu powietrza wzdłuż pomieszczenia.

Dedykowane skrzynki

Przepustnice

Przepustnica-tłumik PEFLEX to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające płynną regulację przepływu powietrza oraz tłumienie hałasu instalacji wentylacyjnych. Można ją z powodzeniem stosować zarówno na przewodach nawiewnych, jak i wyciągowych. Montaż przed anemostatem pozwala na osiągnięcie optymalnej wydajności systemu. Przepustnica-tłumik PEFLEX to szczególnie przydatne rozwiązanie w przypadkach, gdy konieczne jest dostosowanie przepływu powietrza w konkretnym punkcie, a regulacja anemostatem generuje niepożądany hałas.

Dostępne średnice

100 mm

125 mm

160 mm

Czerpnie
/wyrzutnie

Kratka czerpni i wyrzutni to element systemu wentylacji, który służy do wprowadzania lub wyprowadzania powietrza z rekuperatora i instalacji wentylacyjnej.

Kratka PEFLEX została wrysowana w pole kwadratu i posiada nowoczesny design. Ukośne lamele zabezpieczają instalację przed deszczem i wiatrem, a ich specjalna konstrukcja nie generuje dodatkowych oporów powietrza. U dołu znajduje się również duży okapnik zabezpieczający powstawaniu zacieków na ścianie

Czerpnia/wyrzutnia PEFLEX wykonana została z wytrzymałej, grubej i odpornej na warunki atmosferyczne szlifowanej stali nierdzewnej. Została przystosowana do montażu w pionie na elewacji oraz poziomo w podbitce dachowej.

Średnica wlotu

196 mm

245 mm

310 mm

Złączka KLIK do rury

Złączka KLIK służy do łączenia dwóch odcinków rury PEFLEX. Pomaga wykorzystać pozostałe końcówki przewodów wentylacyjnych lub wydłużyć pojedynczą rurę. Zbudowana jest z systemowych muf KLIK posiadających wbudowany uszczelki i zatrzaski przytrzymujące rurę.

Dedykowana złączka PEFLEX pozwala w szybki sposób złączyć szczelnie dwa odcinki rury – bez konieczności nakładania dodatkowej uszczelki, stosowania dodatkowych klipsów i bez użycia taśmy.

Dostępne średnice

50 mm

75 mm

90 mm

Zaślepki

W ofercie PEFLEX znajdują się dwa rodzaje zaślepek:

Dostępne średnice

50 mm

75 mm

90 mm

100 mm

125 mm

160 mm

200 mm

250 mm

Nożyk do rur

Nożyk PEFLEX był pierwszym na rynku dedykowanym nożykiem do cięcia przewodów wentylacyjnych z PE.

Jego specjalna budowa pozwala za pomocą jednego ruchu wykonać równe cięcie przewodu wentylacyjnego, którego krawędź jest prosta i nie posiada zadziorów.

Stosując nożyk PEFLEX można w łatwy i szybki sposób przeciąć lub dociąć rurę na wymaganą długość, co znacząco przyśpiesza proces montażu instalacji rekuperacji w domu.

Dostępne średnice

50 mm

75 mm

90 mm

Zestawy
przejściówek

Przejściówki PEFLEX umożliwiają zmianę średnic przewodów wentylacyjnych. Są szczególnie przydatne w sytuacji, gdy rury krzyżują się nawzajem lub następuje kolizja z innymi instalacjami w budynku.

Przejściówki umożliwiają przejście z średnicy 75 mm do średnicy 50 mm zachowując przy tym zbliżone opory powietrza i umożliwiając przesyłanie tej samej ilości powietrza. Jest to bardzo ważne, ponieważ rura o mniejszej średnicy jest w stanie transportować mniejszą ilość powietrza, dlatego należy zwiększyć ich liczbę, aby zrekompensować mniejszy przekrój poprzeczny przewodów.

Dostępne średnice

2×75 / 5×50 mm

Uchwyt
do rur

Opracowany specjalnie do montażu przewodów wentylacyjnych uchwyt PEFLEX jest innowacyjnym rozwiązaniem pozwalającym na prosty montaż instalacji rekuperacji pod sufitem i na ścianie nawet przez jedną osobę.

Specjalna konstrukcja umożliwia łączenie uchwytów razem, dzięki czemu można montować estetycznie kilka przewodów obok siebie stosując mniejszą liczbę kołkowań do sufitu, co znacząco przyśpiesza proces instalacji.

Zastosowana wygodna zapinka sprawia, że zamocowany kanał wentylacyjny nie wysunie się z uchwytu nawet pod dużym obciążeniem.

Dostępne średnice

75 mm

Rękawy
izolacyjne

Rękaw PEFLEX przeznaczony jest do izolacji kanałów wentylacyjnych PEFLEX o średnicy 50, 75 oraz 90 mm i wykonany jest z dwóch warstw wytrzymałej folii PE pomiędzy którymi znajduje się izolacja o grubości 25, 50 i 75 mm.

W rękawach PEFLEX zamiast standardowej wełny mineralnej wykorzystano izolację z niepylącej włókniny poliestrowej, która nie gryzie i nie pyli podczas montażu.

Dodatkowa izolacja kanałów wentylacyjnych znajduje zastosowanie w przypadku, gdy przebiegają one przez chłodniejsze pomieszczenia.

Grubość izolacji

25 mm

50 mm

75 mm

Filtry stożkowe

Filtry stożkowy FSA do okrągłych anemostatów służą do zabezpieczenia przewodów wentylacji mechanicznej przed zabrudzeniem. Dzięki specjalnej tkaninie filtracyjnej uformowanej w stożek zanieczyszczenia tj. kurz, owady i tłuszcze zatrzymują się na jego powierzchni zabezpieczając tym samym cały odcinek instalacji – od anemostatu do rekuperatora.

Dostępne średnice

100 mm

125 mm

160 mm

Scroll to Top