Your Page Title

Skrzynki rozdzielcze

Boxmaker "na wymiar"

Skrzynki rozdzielcze, zwane też rozdzielaczami są elementami instalacji wentylacyjnych służącymi do rozdzielania i kierowania powietrza do różnych pomieszczeń w budynku. Służą one do podłączenia nawiewnych i wywiewnych kanałów wentylacyjnych biegnących do rekuperatora.

Produkowane na indywidualne zamówienie skrzynki rozdzielcze PEFLEX® pozwalają na dokładne dopasowanie ich do potrzeb konkretnej instalacji wentylacyjnej. Rozdzielacze mogą zostać zamówione w dowolnym rozmiarze i układzie króćców, a dzięki intuicyjnemu programowi BOXMAKER, projektowanie skrzynki jest proste i szybkie.

Gotowa skrzynka zostanie wysłana do Ciebie już w ciągu 24 godzin!

Dzięki idealnie dopasowanej skrzynce rozdzielaczowej PEFLEX, montaż instalacji wentylacyjnej i podłączenie rekuperatora przebiega szybciej, łatwiej i skuteczniej. Zaprojektuj skrzynkę dostosowaną do potrzeb, a nie przystosowuj instalację do gotowych rozwiązań.

dowolne
wymiary

indywidualne
projektowanie

dowolna ilość
króćców

z blachy
nierdzewnej

systemy mufowe
na KLIK

atest
PZH

kątowa

kierunkowa

przelotowa

Dopasuj skrzynkę
do domu
, a nie dom
do skrzynki!

Zaprojektuj swój rozdzielacz!

Realizacja w 24 godziny!

Zaprojektuj
rozdzielacz

Zapłać do południa i wyślij potwierdzenie przelewu

Wyślemy go do Ciebie już w jeden dzień po dokonaniu płatności

Rozdzielacz będzie gotowy na następny dzień roboczy

Specjalnie opracowany proces
technologiczny pozwala nam na
produkcję i wysyłkę indywidualnie
zaprojektowanych skrzynek
rozdzielczych już w 24 godziny
od
złożenia i opłacenia zamówienia.

 

Skuteczność realizacji zamówień złożonych do południa i wysłanych następnego dnia roboczego sięga 99,9%.

* czas dostawy może zostać wydłużony z przyczyn od nas niezależnych, np. wynikających z opóźnień dostawy przez firmę spedycyjną

Zaprojektuj
rozdzielacz

Zapłać do południa i wyślij potwierdzenie przelewu

Wyślemy go do Ciebie już w jeden dzień po dokonaniu płatności

Rozdzielacz będzie gotowy na nastepny dzień roboczy

Boxmaker

program online do samodzielnego projektowania skrzynek

Skorzystaj z bezpłatnego narzędzia do profesjonalnego projektowania skrzynek rozdzielczych. Sam decydujesz o wymiarach skrzynki, ilości i miejscu przyłączy, aby idealnie dopasować skrzynkę do swojego domu i instalacji. Program nie tylko pomaga zaprojektować rozdzielacz, ale również automatycznie wylicza koszt wykonania gotowego rozdzielacza.

Z blachy nierdzewnej

duża wytrzymałość i trwałość skrzynek

Jakość to nasz priorytet. Dlatego nasze skrzynki rozdzielcze PEFLEX wykonane są w całości z grubej, nierdzewnej blachy, co zapewnia wyjątkową trwałość oraz odporność na różne warunki eksploatacyjne. Dzięki zgrzewanej konstrukcji oraz mufom z systemem KLIK, instalacja pozostaje szczelna przez długie lata użytkowania.

Systemowe mufy

z szybkim montażem rury na KLIK

Innowacyjny system KLIK użyty w mufach PEFLEX umożliwia bardzo szybki montaż kanałów wentylacyjnych w skrzynkach za pomocą jednego ruchu, bez konieczności ręcznego zakładania uszczelek na rury i korzystania z specjalistycznych narzędzi. Dzięki zastosowaniu tego systemu, montaż jest łatwiejszy i szybszy, a rury są dodatkowo zabezpieczone przed samoistnym wypięciem się.

Gotowe w 24 godziny

Zamów nawet na ostatnią chwilę!

Specjalnie opracowane przez nas procedury umożliwiają produkcję kilkuset indywidualnie zaprojektowanych skrzynek w przeciągu jednego dnia. Daje to gwarancję szybkiej wysyłki i znalezienia się produktu na budowie. Zobacz jakie to proste, wejdź na cennik24.pl i stwórz własną skrzynkę rozdzielczą.

Uchwyty montażowe

według własnego uznania

Program BOXMAKER umożliwia wybór ścianki skrzynki, na powierzchni której dodane zostaną uszy montażowe. Ułatwiają one montaż skrzynek rozdzielczych w przypadku podwieszania pod sufitem lub na stabilne osadzenie ich na podłodze. Sam zdecyduj jaki sposób montażu będzie dla Ciebie najdogodniejszy.

MONTAŻ skrzynek rozdzielczych

W posadzce

W suficie podwieszanym

Na nieużytkowym
poddaszu lub strychu

Zazwyczaj wystarczy zwiększyć grubość izolacji stropu o 2-3 cm, aby ukryć tam rozdzielacze. Jest to doskonały sposób na ukrycie i rozprowadzenie całej instalacji w domu. Pamiętaj, aby odpowiednio wzmocnić posadzkę, gdy skrzynki o dużej powierzchni zamontowano w miejscu o dużym natężeniu ruchu.

Skrzynki montować można pod stropem drewnianym i betonowym oraz bezpośrednio na stelażu płyt k-g. Co ważne instalacja nie przenosi żadnych drgań. Pamiętaj jednak o montażu całego systemu wentylacji w strefie ciepłej – pod izolacją sufitu.

Uwaga!

Montując skrzynki i instalację poza strefą ciepłą domu w nieogrzewanych pomieszczeniach koniecznie pamiętaj o zapewnieniu dodatkowej izolacji! Tego typu rozwiązania przynoszą zazwyczaj większe straty ciepła i należy ich w miarę możliwości unikać.

STREFA ARCHITEKTA

Dobra instalacja zaczyna się od projektu! Dlatego powierz jej wykonanie specjalistom lub sam się nim stań, jeżeli posiadasz już doświadczenie w tej dziedzinie. Dzięki naszym wytycznym projektowym dowiesz się jak projektować najlepiej dopasowane systemy rekuperacji dla budynku, wykonawcy i użytkownika.

Strefa architekta to bezcenny zbiór wskazówek, wytycznych, norm i zasad projektowania instalacji wentylacji mechanicznych z odzyskiem ciepła.

STREFA
ARCHITEKTA

Zastosowane mufy z systemem KLIK posiadają wbudowane uszczelki, zapewniające wysoką szczelność połączenia, bez konieczności dodatkowego uszczelniania. Zastosowane mufy z systemem KLIK posiadają wbudowane uszczelki, zapewniające wysoką szczelność połączenia, bez konieczności dodatkowego uszczelniania.

PORADNIK ABC REKUPERACJI

Jeśli planujesz lub montujesz wentylację mechaniczną, koniecznie pobierz bezpłatny poradnik!

Kup bezpośrednio od producenta

Kreator skrzynek BOXMAKER

Scroll to Top